30 września 2019
GOL Brodnica najlepsza w turnieju finałowym!

Drużyna UKS GOL Brodnica wygrała cykl turniejów o Puchar Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu. W finale imprezy w Chełmży młodzi piłkarze z Brodnicy pokonali TAF Toruń II 6:0.

 

Eliminacje trwały od maja. 18 zespołów w kategorii U12 stanęło na podium sześciu turniejów kwalifikacyjnych w całym regionie. Dwie drużyny – w tym jedna dziewcząt – otrzymały „dziką kartę”. W finale zespoły grały o niezwykle atrakcyjne nagrody – pokaźnej wartości vouchery na sprzęt sportowy, a także wyjazd całej drużyny na obóz sportowy w ośrodku COS w Cetniewie. 

– Centralny Ośrodek Sportu zajmuje się sportem wyczynowym, ale również nie zapominamy o sporcie dzieci i młodzieży. Sport wyczynowy zaczyna się właśnie tutaj. Propagujemy sport u tych najmłodszych. Jest bardzo ważne, by zachęcać dzieciaki do uprawiania sportu – mówi dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mariusz Kałużny.

Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna SP nr 5 z Torunia, która po bardzo zaciętym spotkaniu zwyciężyła Unislavię w rzutach karnych. Zdecydowanie najlepszy był jednak zespół z Brodnicy, który w całym turnieju finałowym stracił zaledwie dwa gole, a zdobył – w siedmiu meczach – aż 43! Nic więc dziwnego, że najlepszym bramkarzem turnieju był Hubert Rinkel, a najlepszym strzelcem Łukasz Filipkowski (12 goli) z UKS GOL Brodnica.

– Widać u dzieciaków radość, więc chyba nasz główny cel został osiągnięty. Chcemy w kolejnych latach to dzieło rozwijać – dodaje Kałużny.

Zawodnicy zwycięskiego zespołu nie kryli zadowolenia. – Turniej był bardzo dobrze zorganizowany, a poziom był dosyć wysoki. Cieszymy się, że wygraliśmy. Chcielibyśmy występować w większej liczbie takich turniejów, bo to pomaga w rozwijaniu się – mówił Maciej Ryszawa, piłkarz UKS GOL.

Turniej o Puchar Dyrektora  COS został zorganizowany przy wymiernym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, co umożliwiło przygotowanie dla zespołów U-12 niezwykle atrakcyjnych nagród. We wszystkich turniejach – i eliminacyjnych, i finałowym – drużyny, które stawały na podium, zdobywały dużej wartości vouchery na sprzęt sportowy. Finał w Chełmży połączony był z piknikiem rodzinnym i koncertami, a jego zwieńczeniem był pokaz sztucznych ogni.

 

 

 

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny