24 maja 2019
Jutro turniej w Chełmnie

Młodzi piłkarze z województwa kujawsko-pomorskiego zmierzą się w sobotę w drugim turnieju o Puchar Dyrektora COS. Tym razem areną ich zmagań będzie stadion w Chełmnie. Dwa tygodnie temu w Górsku – na inaugurację cyklu – wygrał zespół z Grzywny.

– W Polsce odbywają się obecnie mistrzostwa świata U-20. Nasza drużyna gra z najlepszymi zespołami na świecie. W naszym turnieju U-12 chodzi o to, żeby wyłapywać kolejne talenty, które później będą miały szansę grać w biało-czerwonych barwach. Robert Lewandowski też kiedyś zaczynał na małych boiskach, a dziś jest jednym z najlepszych napastników na świecie. Szansę ma każdy – mówi dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mariusz Kałużny.

Dlatego z jego inicjatywy przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki odbywa się cykl turniejów piłkarskich dla najmłodszych. Każdy z zawodników otrzymuje pakiet startowy oraz pamiątkowy upominek. Nagrody, po które sięgnie zwycięska drużyna, to nie lada gratka dla młodzieży. W każdym z turniejów do wygrania są bowiem pamiątkowe puchary i medale, a także vouchery na sprzęt sportowy. Najlepsza drużyna otrzymuje taką nagrodę o wartości 1000 zł, ta, która zajmie 2. miejsce – 700 zł, a brązowi medaliści – 500 zł. Dodatkowo przewidziane są także indywidualne nagrody dla najlepszych strzelców, bramkarzy oraz drużyny wykazującej się w największej mierze grą fair play.

Gdzie odbędzie się wielki finał turnieju? To jeszcze niespodzianka. Wiadomo już jednak, że w turnieju finałowym nagrodami głównymi będą pięciodniowe zgrupowanie dla całej ekipy w COS OPO Cetniewo, a także voucher na sprzęt sportowy o dużej wartości.

– Nagrody są bardzo atrakcyjne. Obóz w Cetniewie może być początkiem wielkiej przygody ze światem sportu. W naszych ośrodkach trenują najwięksi – medaliści igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata – lekkoatleci, siatkarze, zapaśnicy czy wioślarze. W tym samym miejscu będą mogli pobyć przez kilka dni młodzi ludzie. Kto wie – być może za parę lat stanie się to ich codziennością i pasją, bo sport to sposób na życie – dodaje dyrektor COS Mariusz Kałużny.

Po zmaganiach w Chełmnie młodzi piłkarze przeniosą się 1 czerwca do Torunia. Potem zagrają jeszcze w Chełmży (8 czerwca), Inowrocławiu (15 czerwca) oraz Rypinie (23 czerwca).

W Górsku wygrał zespół z Grzywny. Kto będzie najlepszy tym razem? Dowiemy się już w sobotę w mieście zakochanych, bo takim mianem określane jest piękne Chełmno.

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny