11 maja 2019
Już dziś pierwszy turniej o Puchar Dyrektora COS – w Górsku!

 

Młodzi piłkarze z województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczną w sobotę zmagania o Puchar Dyrektora COS.  Pierwszy turniej odbędzie się na boiskach przy Szkole Podstawowej w Górsku k. Torunia. Atrakcyjne nagrody czekają na zwycięzców cyklu sześciu zawodów, ale także w każdym z turniejów.

– To my, dorośli, odpowiadamy za zaszczepienie miłości do sportu, a nawet samego ruchu wśród dzieci. To ważna misja, bo aktywne społeczeństwo, to społeczeństwo zdrowe. Piłka nożna to sport, który kochają miliony ludzi na całym świecie. Dzieciaki nie chcą jej tylko oglądać w telewizji, ale sami chcą być kiedyś gwiazdami, grać w dużych klubach. Taki turniej może być początkiem ich karier – mówi dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mariusz Kałużny.

Dlatego z jego inicjatywy przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki odbędzie się cykl turniejów piłkarskich dla najmłodszych. Każdy z zawodników otrzyma pakiet startowy oraz pamiątkowy upominek. Nagrody, po które sięgnie zwycięska drużyna, to nie lada gratka dla młodzieży. W każdym z turniejów do wygrania będą bowiem pamiątkowe puchary i medale, a także vouchery na sprzęt sportowy. Najlepsza drużyna otrzyma taką nagrodę o wartości 1000 zł, ta, która zajmie 2. miejsce – 700 zł, a brązowi medaliści – 500 zł.

Dodatkowo przewidziane są także indywidualne nagrody dla najlepszych strzelców, bramkarzy oraz drużyny wykazującej się w największej mierze grą fair play. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma różne gadżety. W turnieju finałowym nagrodami głównymi będą pięciodniowe zgrupowanie dla całej ekipy w COS OPO Cetniewo, a także voucher na sprzęt sportowy o dużej wartości.

Pierwszy turniej odbędzie się w Górsku k. Torunia 11 maja. Potem młodzi piłkarze zmierzą się jeszcze w Chełmnie (25 maja), Toruniu (1 czerwca), Chełmży (8 czerwca), Inowrocławiu (15 czerwca) oraz Rypinie (23 czerwca). A później wielki finał.

– Bardzo się cieszę, że z perspektywy Warszawy widać takie małe miejscowości jak Górsk. Być może właśnie u nas wyłowimy kolejne talenty – mówi Andrzej Walczyński, były dyrektor zespołu szkół w tej miejscowości, a dzisiaj nauczyciel w podstawówce, przy której młodzi zawodnicy będą rozgrywali swoje mecze. Przypomina, że przez lata sam grywał z dzieciakami na przerwach, a w Górsku odbywały się piłkarskie turnieje charytatywne.

W każdym turnieju o Puchar Dyrektora COS weźmie udział kilkaset dzieci z całego regionu. Fotorelację ze zmagań zawodników w kategorii U-12 będzie można znaleźć na stronie internetowej www.turniejecos.pl.

– Spotkajmy się na boiskach w całym regionie. Nie zabraknie sportowych emocji, jak i atrakcji dla dorosłych. Przyjdźcie i kibicujcie swoim dzieciakom, to są imprezy dla wszystkich, dla całych rodzin – zachęca dyrektor COS Mariusz Kałużny.

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny