15 września 2019
Młodzi piłkarze TAF Toruń zwyciężyli w turnieju w Złotorii

Młodzi piłkarze TAF Toruń zwyciężyli w Złotorii w ostatnim turnieju eliminacyjnym cyklu zmagań zawodników do lat 12 o Puchar Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu. Już za dwa tygodnie – w sobotę 28 września – wielki finał w Chełmży.

 

Awans do finału rozgrywek wywalczyły trzy najlepsze ekipy zmagań w Złotorii. Są to dwie drużyny TAF Toruń, które zajęły pierwsze i drugie miejsce, a także zespół Flisaka Złotoria. Miejsce na podium były także równoznaczne z otrzymaniem bonów na zakup sprzętu sportowego o wartości 1000, 700 i 500 zł. TAF Toruń dołączył do grona zwycięzców poprzednich 5 turniejów kwalifikacyjnych zespołów z Grzywny, Unisławia, Czernikowa, Wisły Toruń i UKS Gol Brodnica.

– Mamy już komplet ekip, które zagrają w wielkim finale w Chełmży. W kolejnych dniach będziemy przedstawiali szczegóły tego wydarzenia, bo nie będzie to tylko zwykły piłkarski turniej, ale festyn dla cały rodzin. Już dziś zapraszam do Chełmży wszystkich zainteresowanych. Będziemy się świetnie bawić w sobotę 28 września – mówi dyrektor COS Mariusz Kałużny.

Wszystkie ekipy, które stanęły na podium sześciu kolejnych turniejów zagrają w wielkim finale. Do wygrania są niezwykle cenne nagrody – m.in. obóz sportowy w obiektach COS w Cetniewie nad morzem dla całej drużyny.

– Turniej zorganizowaliśmy dlatego, żeby łowić młode talenty, zaszczepiać miłość do sportu wśród najmłodszych. Chcieliśmy ich odciągnąć od ekranów komputerów, od tabletów i smartfonów. Z perspektywy ostatnich tygodni mogę powiedzieć, że świetnie się to udało. Dziękuję każdemu, kto wziął udział w naszej zabawie i jeszcze raz zapraszam na wielki finał – dodaje dyrektor Kałużny.

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny