Piłka nożna to nie jedynie  najpopularniejsza dyscyplina sportu  w naszym kraju ale wręcz element codziennego życia dużej części Polaków.  Przejawia się to na wielu płaszczyznach, często przez nas nieanalizowanych: od zawodniczego jej uprawiania, po kibicowanie swoim drużynom na stadionach,  czy przed telewizorem.

Jednak największy, najbardziej intensywny i najcenniejszy wpływ piłka nożna ma na nasze dzieci i młodzież. To one z wypiekami na twarzy oglądają i podziwiają Reprezentantów Polski, zawodników ligowych oraz pracę najlepszych trenerów. To właśnie  sportowe marzenia naszych dzieci rodzą się kiedy oglądają wspaniałe mecze na stadionach i przed telewizorami. Te marzenia są niejednokrotnie początkiem  sportowych karier, ale przede wszystkim początkiem drogi życiowej dzieci, której jednym z fundamentów jest aktywność fizyczna. W ten sposób otrzymują one szansę na zdrowe, świadome swoich najcenniejszych wartości życie. Naszą rolą jest sprawić aby dzieci i młodzież otrzymały od nas jak najwięcej  wskazówek, możliwości, wzorów, pomocy oraz zwyczajnych sportowych szans. Jeśli nie damy naszym dzieciom sposobności bezpośredniego uczestniczenia w prawdziwej sportowej rywalizacji, nigdy nie przekonamy się czy ich marzenia nie zakończą się na tęsknym spoglądaniu na plakat swojego piłkarskiego idola.

Turnieje zakładają rywalizację systemem grupowo – pucharowym. Każdy mecz będzie trwał 15 minut. Mecze będą prowadzone przez licencjonowanych sędziów.W fazie grupowej drużyny zostaną podzielona na 4 grupy po 4 drużyny. Na tym etapie każdy w grupie zagra z każdym. Do fazy pucharowej awansują zwycięzcy grup. Półfinałowe pary utworzą zwycięzcy z grupy a i d oraz b i c. Zwycięzcy półfinałów awansują do finału, przegrani zagrają finał pocieszenia. Wszyscy uczestnicy turniejów otrzymają sportowe upominki. Drużyny, które znajdą się na podium otrzymają medale i puchary oraz sportowe nagrody. W każdym turnieju wybrany zostanie  także najlepszy bramkarz (najmniej wpuszczonych goli), napastnik (najwięcej strzelonych goli) oraz drużyna fair play (najmniej upomnień – kartek).Organizator przewidział dla każdego uczestnika (zawodnika) pakiet startowy, który będzie zawierał wodę, kanapki, zdrowe przekąski, owoce oraz pamiątkowy gadżet.

Nie zabraknie także  instruktaży, szkoleń i lekcji piłkarskiego kunsztu dla najmłodszych. Turnieje zostaną zorganizowane na wzór prawdziwych piłkarskich imprez dużego formatu. Organizator zadba o dostęp do cateringu dla widzów, oprawę muzyczną, występy artystyczne i sportowe (pokazy soccer freestyle) spikera, prowadzących, animatorów oraz udział gości specjalnych.

IDEA TURNIEJÓW

6

turniejów

1

miłość

6

pucharów

1200

uczestników

 

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny