13 września 2019
Ostatni turniej eliminacyjny Turnieju o Puchar Dyrektora COS w sobotę w Złotorii

Trzy ostatnie miejsca w wielkim finale turnieju o Puchar Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu czekają na piłkarzy do lat 12. Tego, kto uzupełni stawkę drużyn rywalizujących m.in. o obóz sportowy w Cetniewie nad morzem, dowiemy się w sobotę w Złotorii.

 

Po wakacyjnej przerwie turniej o Puchar Dyrektora COS wraca na boiska w woj. kujawsko-pomorskim. Młodzi piłkarze będą rywalizowali w ostatnim turnieju eliminacyjnym na boisku miejscowego klubu – Flisaka Złotoria. Będzie to szósty etap kwalifikacji do wielkiego finału, który zaplanowany jest 28 września w Chełmży. Zwycięska drużyna otrzyma voucher na zakup sprzętu sportowego o wartości 1000 zł. Identyczne nagrody otrzymali zwycięzcy poprzednich turniejów – zespoły z Grzywny, Unisławia, Czernikowa, Wisła Toruń i UKS Gol Brodnica.

- Nie mogę się już doczekać ostatecznych rozstrzygnięć. Te kilka tygodni zmagań w województwie kujawsko-pomorskim w czerwcu przysporzyło mi wielu niezapomnianych wrażeń. Nie sądziłem nawet, że będę się aż tak ekscytował pojedynkami na boisku, ale jednak wyszła ze mnie dusza prawdziwego kibica, którym jestem od małego chłopaka. Teraz czekam już na wyniki zmagań w Złotorii, a potem na finał w moim rodzinnym mieście - Chełmży – mówi dyrektor COS Mariusz Kałużny.

Wszystkie ekipy, które staną na podium sześciu kolejnych turniejów zagrają w wielkim finale. Zostały więc w nim trzy miejsca.

- Poziom dotychczasowych zmagań był bardzo wysoki. Jestem pewien, że tak samo będzie w gminie Lubicz. Kto wie – może wśród tych młodych chłopaków są przyszli reprezentanci kraju? Przecież w takich zawodach swoje kariery zaczynali także Robert Lewandowski, Arek Milik czy Krzysiek Piątek. Robimy to dla dobrej zabawy, ale też po to, żeby zaszczepić w młodych ludziach pasję do sportu, bo to sport najlepiej wychowuje – dodaje dyrektor Kałużny.

 

 

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny