07 maja 2019
Startuje "Cykl turniejów piłki nożnej o puchar dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu"

Młodzi piłkarze zagrają o Puchar Dyrektora COS w sześciu turniejach i wielkim finale

 

Młodzi adepci piłki nożnej powalczą o Puchar Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu w sześciu turniejach i wielkim finale. W maju i czerwcu powalczą w województwie kujawsko-pomorskim o medale, puchary i nagrody rzeczowe. Zapisy startują już za kilka dni. Finał turnieju, którego lokalizacja jest jeszcze nieznana – będzie niespodzianką.

 

Pierwszy turniej odbędzie się w Górsku k. Torunia 11 maja. Potem młodzi piłkarze zmierzą się jeszcze w Chełmnie (25 maja), Toruniu (1 czerwca), Chełmży (8 czerwca), Inowrocławiu (15 czerwca) oraz Rypinie (23 czerwca).

- Jednym z fundamentów życia dorosłego sportowca jest aktywność fizyczna w okresie dzieciństwa i młodości. Rolą nas – rodziców – jest zainteresowanie sportem naszych dzieci. To ich marzenia są często początkiem wielkich karier. Jeżeli nie damy im możliwości uczestniczenia w sportowej rywalizacji – nie przekonamy się czy mogą się one spełnić – mówi dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie Mariusz Kałużny.

Dlatego z jego inicjatywy przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki odbędzie się cykl turniejów piłkarskich dla najmłodszych. Każdy z zawodników, którzy wezmą udział w sportowych zmaganiach, otrzyma pakiet startowy oraz pamiątkowy upominek. Nagrody, po które sięgnie zwycięska drużyna to nie lada gratka dla młodzieży.

W każdym z turniejów do wygrania będą pamiątkowe puchary i medale, a także vouchery na sprzęt sportowy. Najlepsza drużyna otrzyma taką nagrodę o wartości 1000 zł, ta, która zajmie 2. miejsce – 700 zł, a brązowi medaliści – 400 zł. Dodatkowo przewidziane są także indywidualne nagrody dla najlepszych strzelców, bramkarzy oraz drużyny wykazującej się w największej mierze grą fair play. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma różne gadżety. W turnieju finałowym nagrodami głównymi będą: pięciodniowe zgrupowanie dla całej ekipy w COS OPO Cetniewo, a także voucher na sprzęt sportowy o dużej wartości.

Partnerami turnieju są także Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu oraz władze miejscowości-gospodarzy – z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim na czele.

Zanim młodzi piłkarze wejdą na murawę – ich opiekunowie lub szkoły muszą pamiętać o zapisach. Te będą kończyły się na tydzień przed każdym turniejem. W każdym z nich weźmie udział 16 drużyn. Organizator planuje udział ok. 150-200 dzieci w zmaganiach w poszczególnych miejscowościach. Zgłoszenia przyjmowane będą drogą mailową pod adresem zgłoszenia@turniejecos.pl oraz przez formularz na stronie internetowej www.turniejecos.pl.

- Chcemy, żeby tym turniejom towarzyszyły także liczne atrakcje pozaboiskowe. W planach mamy szkolenia i lekcje piłkarskie oraz aktywności sportowe dla całych rodzin. Będą także występy artystyczne, a dzieci znajdą się pod opieką wykwalifikowanych animatorów. Ten turniej wielkim piłkarskim świętem – dodaje dyrektor COS Mariusz Kałużny.

Jedną z osób, które będzie można spotkać podczas turniejów o Puchar Dyrektora COS będzie były reprezentant Polski w piłce nożnej Marek Citko – strzelec bramki w meczu z Anglią na legendarnym Wembley w 1996 roku. Młodzi piłkarze, którzy wezmą udział w turnieju mogą także spełnić swoje piłkarskie marzenia i stać się gwiazdami pokroju Citki czy dzisiejszych reprezentantów Polski Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika czy Kamila Glika.

 

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny