07 czerwca 2019
Turniej o Puchar Dyrektora COS zawita w sobotę do Chełmży

Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejny turniej o Puchar Dyrektora COS. Tym razem drużyny U-12 zmierzą się w Chełmży. Organizatorzy szykują wiele atrakcji dla uczestników zmagań oraz kibiców. Sobota na sportowo – tylko na stadionie miejskim, na którym na co dzień gra Legia.

 

Chełmża ma bogate tradycje sportowe w wielu dyscyplinach poczynając od wioślarstwa i kajakarstwa poprzez piłkę nożną i lekkoatletykę, a na boksie kończąc. Działalność klubów sportowych rozpoczęła się jeszcze w czasach przedwojennych, a powstanie „Warty” pierwszego polskiego klubu piłkarskiego notujemy na rok 1913. Po nim w 1926 r. powstała drużyna piłkarska „Jutrzenka”, a później „Pogoń”, od której wywodzi się K.S Legia.

- Pochodzę z Chełmży i to miasto jest szczególnie bliskie mojemu sercu. Wiem, jak wiele osób interesuje się tutaj piłką nożną, więc jeden z turniejów naszego cyklu nie mógł nie zawitać do tego pięknego miasta. Liczę na to, że zawodnicy stworzą świetne widowisko, ale przede wszystkim, że spotkamy się razem i będziemy bawili całymi rodzinami. Bo sport powinien zbliżać i jednoczyć – mówi dyrektor COS Mariusz Kałużny.

Tydzień temu w Toruniu najlepszy był zespół z Czernikowa. Wcześniej w Górsku wygrał zespół z Grzywny, a w Chełmnie z Unisławia. Po trzy najlepsze zespoły z każdego z turniejów eliminacyjnych zmierzą się w wielkim finale, którego lokalizacja nie została jeszcze ujawniona. Będzie to jednak bardzo znany polski stadion, na którym chociaż jeden raz chciałby zagrać każdy piłkarz.

W turniejach o Puchar Dyrektora COS wszyscy zawodnicy otrzymują pakiet startowy oraz pamiątkowy upominek. Dodatkowo w każdym mieście do wygrania są pamiątkowe puchary i medale, a także vouchery na sprzęt sportowy. Najlepsza drużyna otrzymuje taką nagrodę o wartości 1000 zł, ta, która zajmie 2. miejsce – 700 zł, a brązowi medaliści – 500 zł. Dodatkowo przewidziane są także indywidualne nagrody dla najlepszych strzelców, bramkarzy oraz drużyny wykazującej się w największej mierze grą fair play. W turnieju finałowym nagrodami głównymi będą pięciodniowe zgrupowanie dla całej ekipy w COS OPO Cetniewo, a także voucher na sprzęt sportowy o dużej wartości.

- Chcemy odpowiednio docenić trud młodych zawodników. Dlatego zadbaliśmy o atrakcyjne nagrody. Liczy się dla nas to, że wyciągamy młodzież na stadiony, zaszczepiamy w nich miłość do aktywności fizycznej. A nic drużyny sportowej nie zintegruje tak jak obóz sportowy. W Cetniewie na co dzień ćwiczą znane gwiazdy sportu, a teraz pojechać tam możesz także ty. Skorzystaj z tej szansy, zapisz drużynę i zagraj z nami – zwraca się do uczestników turnieju Mariusz Kałużny.

Na kolejne turnieje o Puchar Dyrektora COS, które odbędą się w Rypinie i Inowrocławiu, można się zapisywać przez stronę internetową https://www.turniejecos.pl/.

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny