24 czerwca 2019
UKS GOL Brodnica najlepszy w Rypinie

Zespół UKS Gol Brodnica wygrał piąty turniej o Puchar Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu. To już przedostatni z turniejów eliminacyjnych – za tydzień zawodnicy do lat 12 walczyć będą jeszcze w Inowrocławiu, a później odbędzie się wielki finał.

 

W finałowym starciu brodnicka drużyna wysoko pokonała drużynę Unia Wąbrzeźno 8:0. Ekipa z Brodnicy była zdecydowanie najlepsza w całym turnieju, bo wcześniej wygrała oba mecze w grupie z dorobkiem bramkowym 17-3, a w półfinale pokonała KS Lech 9:3. Ten ostatni zespół zakończył turniej na trzecim miejscu.

– Jesteśmy już coraz bliżej końca i znamy coraz więcej drużyn, które zagrają w wielkim finale. Bardzo się cieszę, że młodzi piłkarze pokazują spore umiejętności, a przede wszystkim wielkie pokłady ambicji. Emocji nie brakuje i to jest najważniejsze – mówi pomysłodawca turnieju, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mariusz Kałużny.

Zwycięska drużyna otrzymała voucher na zakup sprzętu sportowego o wartości 1000 zł. Identyczne nagrody otrzymali zwycięzcy poprzednich turniejów – zespoły z Grzywny, Unisławia, Czernikowa i Wisła Toruń. Najlepszym strzelcem turnieju w Rypinie został Łukasz Filipkowski z UKS Gol Brodnica, a najlepszym bramkarzem uznano Jakuba Zalewskiego z Unii Wąbrzeźno.

– Dzięki dobrze zorganizowanym imprezom sportowym możemy oderwać dzieciaki od ekranów smartfonów, czy komputerów i zachęcić ich do aktywności fizycznej. Cieszę się, że nasz turniej daje radość dzieciakom. Każda minuta spędzona na boisku zamiast przed komputerem jest bardzo cenna – dodaje Kałużny.

Drugi i trzeci zespół w turnieju w Rypinie, czyli Unia Wąbrzeźno i KS Lech wygrały vouchery o wartości 700 i 500 zł. Na wszystkich uczestników turnieju czekały także różne niespodzianki w pakietach startowych.

Wszystkie ekipy, które staną na podium sześciu kolejnych turniejów zagrają w wielkim finale. Na razie organizatorzy nie zdradzili jeszcze, gdy odbędą się zmagania finałowe. Wiadomo za to, że najlepszy zespół całego cyklu otrzyma bardzo atrakcyjną nagrodę – voucher na sprzęt sportowy o pokaźnej wartości oraz obóz w ośrodku COS w Cetniewie nad morzem.

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny