27 maja 2019
Unisłavia najlepsza w Chełmnie

Piłkarze Unisłavii Unisław zwyciężyli w Chełmnie w drugim turnieju o Puchar Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu. W finale pokonali Krusin i zdobyli voucher na zakup sprzętu sportowego o wartości 1000 zł. Już za tydzień turniej zawita do Torunia.

 

– Chełmno przywitało nas świetnym i niepowtarzalnym klimatem. To wspaniałe i piękne miasto, które kocha sport. Młodziutcy piłkarze zostawili na miejscowym stadionie wiele zdrowia. Pokazali, że można spędzić czas ciekawiej niż przed komputerem. Bo w słoneczne dni dzieci powinny być na boiskach. To jest nasza odpowiedzialność – dorosłych. Po to z Ministerstwem Sportu zrobiliśmy ten turniej – mówi dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mariusz Kałużny.

W Chełmnie pierwsze miejsce wywalczyła drużyna U-12 z Unisławia, która w finale pokonała 10:1 Krusin. Ten zespół mógł być zmęczony po bardzo ciężkim boju półfinałowym, w którym pokonał reprezentantów gospodarzy Chełminiankę Chełmno (4:1). Ten team ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium. Drużyną Fair Play została Węgrowianka. Najlepszym bramkarzem został Maciej Strzępka z Unisłavii, a  strzelcem jego kolega z zespołu Miłosz Zieliński.

Młodzi piłkarze zgodnie podkreślali, że turniej jest świetnym pomysłem, bo oni nie mają na co dzień możliwości rywalizowania o tak cenne nagrody. Vouchery o wartości 700 i 500 zł trafiły do drugiej i trzeciej drużyny w zawodach. Wszystkie ekipy, które stanęły na podium zagrają w wielkim finale, którego lokalizacja jest jeszcze niespodzianką, ale pasowała będzie bez wątpienia do rangi wydarzenia.

Wcześniej – przed wielkim finałem - w województwie kujawsko-pomorskim odbędą się jeszcze 4 turnieje eliminacyjne. Po zmaganiach w Chełmnie młodzi piłkarze przenoszą się do Torunia, gdzie turniej odbędzie się 1 czerwca. Potem zagrają jeszcze w Chełmży (8 czerwca), Inowrocławiu (15 czerwca) oraz Rypinie (23 czerwca).

Zapisujcie się i grajcie z nami. Obóz sportowy w COS Cetniewo dla najlepszej drużyny czeka. Do tego będzie voucher na sporą sumę, który pozwoli na zakup fajnego sprzętu sportowego. Rozumiemy, że młodzież potrzebuje warunków do uprawiania sportu i takie stwarzamy – dodaje dyrektor COS Mariusz Kałużny.

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny