26 września 2019
Wielki finał turniejów piłkarskich o puchar dyrektora COS już w sobotę!

20 zespołów zagra w sobotę 28 września w Chełmży w wielkim finale cyklu turniejów piłkarskich U-12 o Puchar Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu. Będzie to prawdziwe futbolowe święto połączone z wielkim piknikiem rodzinno-sportowym.

Eliminacje trwały od maja. 18 zespołów stanęło na podium 6 turniejów kwalifikacyjnych w całym regionie. Dwie drużyny – w tym jedna dziewcząt – otrzymały „dziką kartę”. Wszyscy zmierzą się w Chełmży w wielkim finale i zagrają o niezwykle atrakcyjne nagrody – pokaźnej wartości vouchery na sprzęt sportowy i… wyjazd całej drużyny na obóz sportowy w ośrodku COS w Cetniewie nad morzem.

- Mam takie marzenie, żeby województwo kujawsko-pomorskie stało się regionem sportu. Takim – z prawdziwego zdarzenia. Dlatego zrobiliśmy ten turniej. Bo dziś na COS spoczywa już nie tylko odpowiedzialność za przygotowania naszych zawodników do najważniejszych imprez, bo z tego wywiązujemy się z powodzeniem od lat, ale także odpowiedzialność za promocję sportu wśród najmłodszych. Tak definiuję swoją misję – mówi dyrektor COS Mariusz Kałużny.

Turnieje eliminacyjne rozgrywane były w całym regionie – w Górsku, Chełmnie, Toruniu, Chełmży, Rypinie i Złotorii.

- To było coś niezwykłego. Setki dzieciaków bawiły się z nami i pokazywały, że jeżeli tylko jest pomysł na to, w jaki sposób zaktywizować młodzież, to ta młodzież jest gotowa i chętna do uprawnia sportu. Nie jest tak, że dzisiejszy świat może młodym zaoferować jedynie smartfony, tablety, komputery i gry wideo. To od nas – dorosłych – zależy czy nasze dzieciaki będą zdrowe. Wychowanie przez sport zawsze przynosi dobre efekty – podkreśla Kałużny.

Turniej o Puchar Dyrektora  COS został zorganizowany przy wymiernym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, co umożliwiło przygotowanie dla zespołów U-12 niezwykle atrakcyjnych nagród. We wszystkich turniejach eliminacyjnych drużyny, które stawały na podium, zdobywały vouchery na sprzęt sportowy o wartości 1000, 700 i 500 zł. Były także nagrody indywidualne.

Wielki finał w Chełmży przyniesie zwieńczenie niezwykłych emocji sportowych, ale będzie też atrakcyjną ofertą dla całych rodzin. Organizatorzy przygotowują moc atrakcji dla dzieci, które będą mogły skorzystać m.in. z dmuchańców. Będzie także grill, pyszne lokalne jedzenie, wieczór disco polo z udziałem gwiazd – Macieja Smolińskiego i Maxx Dance, a także… niezwykły pokaz sztucznych ogni.

- Gorąco zachęcam wszystkich do udziału w tym wydarzeniu. Pokażmy, że kochamy sport i spędzanie czasu razem, rodzinnie. Czekam na was wszystkich na stadionie miejskim w Chełmży – mówi dyrektor Kałużny.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Przyjdźmy kibicować młodym piłkarzom. Być może są wśród nich przyszli reprezentanci kraju, którzy kiedyś będą z dumą ubierać koszulki z orzełkiem na piersi.  

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny