10 czerwca 2019
Wisła Toruń najlepsza w Chełmży

Zespół Wisły Toruń zwyciężył w czwartym turnieju o Puchar Dyrektora COS w Chełmży. W finale zawodów piłkarskich U-12 drużyna z miasta Kopernika pokonała 4:1 Kończewice. Na najniższym stopniu podium stanął team z Dąbrowy Chełmińskiej.

 

– Młodzi piłkarze pokazali dziś klasę. W Chełmży bawiliśmy się świetnie, za co chciałem podziękować Akademii Piłkarskiej GOL, która mocno włączała się w przygotowania do tego sportowego święta. Nie zabrakło także atrakcji poza boiskiem, więc sądzę, że każdy, kto przyszedł na stadion miejski w Chełmży świetnie się bawił – mówi Mariusz Kałużny, dyrektor COS.

Najlepszych strzelcem w Chełmży został Bartosz Tybus, a bramkarzem Mikołaj Nolka. Drużyną fair play wybrano zespół Gol II Chełmża.

Zwycięska drużyna otrzymała voucher na zakup sprzętu sportowego o wartości 1000 zł. To już czwarty zespół w cyklu, do którego trafiła tak pokaźna nagroda. W Górsku wygrał zespół z Grzywny, w Chełmnie z Unisławia, a w Toruniu z Czernikowa. Drugi i trzeci team zawodów w Toruniu wygrał vouchery o wartości 700 i 500 zł. Drużyną fair play została Edukacja Dziewczyn.

Wszystkie ekipy, które staną na podium sześciu kolejnych turniejów zagrają w wielkim finale, którego lokalizacja jest jeszcze niespodzianką. Organizatorzy zapewniają, że będzie to obiekt doskonale znany wszystkim kibicom piłki nożnej w Polsce.

Wcześniej – przed wielkim finałem - w województwie kujawsko-pomorskim odbędą się jeszcze 2 turnieje eliminacyjne – w Inowrocławiu i Rypinie.

- Na zwycięzców całego cyklu czeka voucher na sprzęt sportowy o pokaźnej wartości oraz obóz w COS w Cetniewie. Taki wyjazd może być dla każdej drużyny początkiem wspaniałej, sportowej przygody. Tylko sport wydaje się w dzisiejszym świecie alternatywą dla smartfonów, komputerów i telewizorów. Dbajmy o zdrowe społeczeństwo, bo tylko aktywność fizyczna może spowodować, że będziemy wszyscy bardziej uśmiechnięci, zadowoleni z życia, a w konsekwencji, że będziemy żyli dłużej i mniej chorowali – dodaje dyrektor COS Mariusz Kałużny.

Turniej w Chełmży – rodzinnym mieście dyrektora COS – był dla niego szczególny. W całej swojej działalności zawodowej zawsze stawia on bowiem identyfikację z rodzinnymi stronami na pierwszym miejscu. Dlatego właśnie przygotował wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki turniej piłkarski w województwie kujawsko-pomorskim. Turniej dla dzieci, ale i ich rodzin.

Na kolejne turnieje można się zapisać przez stronę internetową https://www.turniejecos.pl/.

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny