03 czerwca 2019
Zespół z Czernikowa okazał się najlepszy w trzecim turnieju o Puchar Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu.

Zmagania o miano najlepszej drużyny U-12 w województwie kujawsko-pomorskim są na półmetku. Kolejne zawody 8 czerwca w Chełmży.

Drużyna z Czernikowa pokonała w finale zespół Edukacji Chłopców 3:2. Trzecie miejsce zajęli młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 5.

 

– Kolejny turniej przechodzi już do historii. W Toruniu nie brakowało wspaniałych emocji, bo te są największe właśnie w rywalizacji dzieci i młodzieży. To wielka radość, gdy młodzi zawodnicy mówią, że udało się zrobić zawody, które im się podobają. Bo to o radość dzieci w tym wszystkim chodzi. Nie o nagrody, nie o gole, ale głównie o prawdziwe, wypisane na twarzach emocje – mówi dyrektor COS Mariusz Kałużny.

Zwycięska drużyna otrzymała voucher na zakup sprzętu sportowego o wartości 1000 zł. To już trzeci zespół w cyklu, do którego trafiła tak pokaźna nagroda. W Górsku wygrał zespół z Grzywny, a w Chełmnie z Unisławia. Drugi i trzeci team zawodów w Toruniu wygrał vouchery o wartości 700 i 500 zł. Drużyną fair play została Edukacja Dziewczyn.

Wszystkie ekipy, które staną na podium sześciu kolejnych turniejów zagrają w wielkim finale, którego lokalizacja jest jeszcze niespodzianką. Organizatorzy zapewniają, że będzie to obiekt doskonale znany wszystkim kibicom piłki nożnej w Polsce.

Wcześniej – przed wielkim finałem - w województwie kujawsko-pomorskim odbędą się jeszcze 3 turnieje eliminacyjne. Po zmaganiach w Toruniu młodzi piłkarze przenoszą się do Chełmży, gdzie turniej odbędzie się 8 czerwca. Potem zagrają jeszcze w Inowrocławiu (15 czerwca) oraz Rypinie (23 czerwca).

– Dziś graliśmy w Dzień Dziecka. Młodzi ludzie nie spędzili tego wyjątkowego dla nich dnia w domu przy komputerze czy kolejnej grze komputerowej. Mogli wejść na murawę stadionu piłkarskiego, poczuć wielkie emocje. A co najważniejsze – przez kilka godzin byli uśmiechnięci. Właśnie dla uśmiechów najmłodszych piłkarzy robimy ten turniej z Ministerstwem Sportu i Turystyki – dodaje dyrektor COS Mariusz Kałużny.

Na wszystkich uczestników turnieju czekały także różne niespodzianki w pakietach startowych. W końcu Dzień Dziecka jest dniem niespodzianek.

Na kolejne turnieje można się zapisać przez stronę internetową https://www.turniejecos.pl/.

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny