13 maja 2019
Zespół z Grzywny wygrał I turniej piłkarski o Puchar Dyrektora COS w Górsku!

Młodzi piłkarze z Grzywny wygrali I turniej piłkarski U-12 o Puchar Dyrektora COS w Górsku. To do nich trafił voucher o wartości tysiąca złotych na sprzęt sportowy. Na zwycięzcę całego cyklu – sześciu turniejów eliminacyjnych i finałowego – czeka obóz szkoleniowy dla całej drużyny w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie.

– Wspaniała atmosfera, niesamowite akcje i uśmiechnięte twarze młodych zawodników. Z tym będzie mi się kojarzył turniej w Górsku. Klimat był świetny – niepowtarzalny i rodzinny. Radość dzieciaków po strzelonych golach – nie do opisania. Warto to robić, jestem pewien. A to dopiero pierwszy z sześciu turniejów eliminacyjnych – mówi dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie Mariusz Kałużny.

W Górsku najlepsi okazali się zawodnicy z Grzywny. Drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy z Górska, a trzecie zawodnicy z pobliskiej Złejwsi Wielkiej.

– Jasne, że wyniki nie są najważniejsze, bo liczy się świetna zabawa i ruch na świeżym powietrzu. Kto z nas nie lubi jednak wygrywać, strzelać goli na boisku i cieszyć się z kolegami z udanych akcji? Piłka nożna to sport przepełniony pozytywnymi emocjami. Młodzi zawodnicy zaprezentowali w Górsku wiele pięknych akcji. Być może w trakcie tego turnieju wyłowimy kolejne talenty – na miarę dzisiejszych mistrzów – dodaje Kałużny.

Cykl turniejów piłkarskich U-12 odbywa się z inicjatywy COS przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki. Każdy z zawodników otrzymuje pakiet startowy oraz pamiątkowy upominek. W każdym z turniejów do wygrania są pamiątkowe puchary i medale, a także vouchery na sprzęt sportowy. Najlepsza drużyna otrzymuje nagrodę o wartości 1000 zł, ta, która zajmie 2. miejsce – 700 zł, a brązowi medaliści – 500 zł.

Dodatkowo wręczane są także indywidualne nagrody dla najlepszych strzelców, bramkarzy oraz drużyny wykazującej się w największej mierze grą fair play. W turnieju finałowym nagrodami głównymi będą pięciodniowe zgrupowanie dla całej ekipy w COS OPO Cetniewo, a także voucher na sprzęt sportowy o dużej wartości.

Młodzi piłkarze wrócą na boiska 25 maja w Chełmnie. Potem zagrają 1 czerwca w Toruniu, 8 czerwca w Chełmży, 15 czerwca w Inowrocławiu i 23 czerwca w Rypinie. Później odbędzie się wielki finał. Gdzie? To jeszcze niespodzianka. Przypominamy o zapisach drużyn, które chcą wystąpić w poszczególnych turniejach. Zapisać można się przez stronę internetową www.turniejecos.pl.  

Copyright by

Michał Siedlanowski

CYKL TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA CENTRALNEGO OŚRODKA SPORTU WSPÓŁFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Partner tytularny